Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Podłogi winylowe to nowoczesny, uniwersalny materiał, przeznaczony do wszystkich rodzajów pomieszczeń. Podłogi te są elastyczne, łatwe w docinaniu, szybkie w montażu a parametrami użytkowymi o wiele przewyższają panele laminowane. Swoim wyglądem nie odbiegają od naturalnych materiałów takich jak drewno, ceramika czy kamień. Niezwykle szeroka gama dekorów pozwala stworzyć wnętrze w każdym stylu -  skandynawskim, klasycznym, nowoczesnym. 

Można wybierać wśród podłóg bardzo jasnych, białych, poprzez różne odcienie drewna, po ciemne, czarne podłogi, na szczególną uwagę zasługują podłogi wyglądające jak betonowe, surowe powierzchnie. 

 Korzyści wynikające ze stosowania podłóg winylowych

 • Mogą być montowane na  istniejących już starych podłogach (np. lastriko, płytki ceramiczne, podłogi drewniane, wykładziny elastyczne, itp.)
 • Zapewniają szybki montaż i natychmiastową możliwość korzystania z ułożonej podłogi (w przypadku podłóg klejonych do podłoża po 24h)
 • Nie wydają efektu „stukania i szumienia” w przeciwieństwie do paneli laminowanych
 • Poprawiają akustykę pomieszczeń poprzez wytłumienie odgłosów kroków
 • Są antystatyczne, co oznacza, że ich powierzchnia nie przyciąga kurzu
 • Są ciepłe w odbiorze, doskonałe dla bosych stóp
 • Mogą być stosowane na posadzkach z ogrzewaniem podłogowym
 • Są wodoodporne i jednocześnie antypoślizgowe, dzięki czemu doskonale sprawują się jako podłogi w kuchni, w łazience a także w pomieszczeniach rekreacyjnych
 • Są odporne na większość substancji chemicznych występujących w gospodarstwie domowym a mogących powodować plamy, takich jak soki owocowe, produkty spożywcze czy kosmetyczne
 • Są odporne na uderzenia spadających przedmiotów oraz uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu doskonale sprawują się w pokojach dziecięcych oraz pod naciskiem psich łap
 • Ich trwałość powoduje, że mogą być stosowane w silnie eksploatowanych pomieszczeniach jak salony sprzedaży, hole wejściowe, obiekty restauracyjne i hotelowe
 • Są odporne na ścieranie pod wpływem kółek jezdnych w krzesłach obrotowych
 • Są wyjątkowo łatwe do utrzymania w czystości – wystarczy zmyć wodą z dodatkiem detergentu
 • Dzięki stabilności wymiarowej pomiędzy panelami nie powstają szczeliny
 • Wybór spośród kilkuset realistycznych wzorów, kolorów i struktur zapewnia nieograniczone możliwości aranżacyjne
 • Kilkudniowe terminy realizacji umożliwiają bardzo szybką możliwość wprowadzenia się (w przypadku podłóg drewnianych czas oczekiwania wynosi kilka tygodni)
 • Są bezemisyjne i podlegające recyclingowi
 • Spełniają wymogi systemów zrównoważonego budownictwa

Sposoby montażu podłóg winylowych - jaki rodzaj paneli wybrać?

1. Panele winylowe klejone do podłoża – kiedy wybrać takie rozwiązanie?

Panele winylowe przyklejone do podłoża to rozwiązanie dla poszukujących trwałej i solidnej podłogi na wiele lat bezproblemowego użytkowania. Przyklejenie paneli do podłoża zapewnia wyższy komfort użytkowania, możliwość renowacji, lepszą przewodność cieplną w przypadku stosowania na ogrzewaniu podłogowym. Taka podłoga jest stabilna a warstwa użytkowa winylu dłużej pozostaje w dobrym stanie. Zaletą takiej podłogi jest to, że w przypadku konieczności wymiany pojedynczych modeli, można zrobić to dość łatwo. Podłogi winylowe przyklejone do podłoża redukują do minimum dźwięki kroków, szumy oraz dźwięki uderzeniowe.

Wymagania odnośnie podłoża:

Aby przykleić panele do podłoża musi być ono czyste, suche, równe, mocne i stabilne. Zazwyczaj konieczne jest wykonanie wylewki samopoziomującej. Mogą to być też istniejące płytki podłogowe, ale wówczas trzeba zaszpachlować fugi.

Koszty wykonania winylowej podłogi klejonej do podłoża:

 • wylewka samopoziomująca o wysokości 2-3 mm lub szlifowanie podłoża (nie zawsze konieczne)
 • panele
 • klej wraz gruntem
 • usługa montażu

Poznaj naszą ofertę paneli winylowych klejonych do podłoża i wybierz wariant najlepszy dla siebie.

2. Panele winylowe w systemie łączenie click układane jako podłoga pływająca – kiedy wybrać takie rozwiązanie?

Panele winylowe, które łączone są w systemie click przeznaczone są do montowania jako podłoga pływająca bez konieczności trwałego łączenia z podłożem. Mogą być ułożone na już istniejące panele czy też wykładziny PVC. Minimalne nierówności podłoża mogą zostać zniwelowane odpowiednio dobranym podkładem piankowym lub korkowym. Podłoga w systemie łączenia click umożliwia szybki montaż a także demontaż, czy też możliwość wymiany uszkodzonych, pojedynczych paneli.

W przypadku stosowania paneli na ogrzewaniu podłogowym należy wybrać odpowiedni podkład dedykowany do paneli montowanych jako podłoga pływająca na ogrzewaniu podłogowym – my polecamy gumokorek. 

Wymagania odnośnie podłoża:

Aby ułożyć podłogę pływającą wymogi odnośnie podłoża są lekko mniej restrykcyjne niż w przypadku podłogi klejonej do podłoża, ale również musi być równe, stabilne mocne oraz suche, możliwe są drobne mankamenty, które zostaną zniwelowane poprzez odpowiednio dobrany podkład wyrównujący lub odcinający wilgoć. Nie polecamy miękkich podkładów, np. piankowych ze względu na ryzyko połamania zamków.

Koszty wykonania winylowej podłogi pływającej:

 • wylewka samopoziomująca lub szlifowanie podłoża (w przypadku dużych nierówności)
 • podkład piankowy, korkowy lub na ogrzewanie podłogowe
 • panele
 • usługa montażu (bardziej wprawieni mogą zamontować sami) 

3. Panele winylowe Loose Lay – kiedy wybrać takie rozwiązanie?

Panele winylowe w systemie Loose Lay to nowoczesne rozwiązanie dające szybkie efekty w miejscach, gdzie nowa podłoga musi być wykonana bardzo szybko i sprawnie (często w ciągu nocy), a do tego posadzka znajdująca się pod spodem (np. płytki ceramiczne, kamienne, panele) musi zostać nienaruszona.

Jest to rozwiązanie przeznaczone do obiektów użyteczności publicznej, np. sklepów, restauracji, kawiarni, salonów fryzjerskich, biur, urzędów i wszelkich miejsc, które nie mogą być zamknięte podczas godzin pracy a wszelkie prace remontowe mogą być przeprowadzane wyłącznie po zamknięciu obiektu lub w nocy (galerie handlowe). Doskonale rozwiązanie do obiektów użytkowych, które są wynajmowane czasowo, a w umowie zawarta jest konieczność oddania obiektu, w tym podłogi w stanie nienaruszonym. 

Panele Loose Lay są elastyczne, ciężkie a antypoślizgowa konstrukcja warstwy spodniej sprawia, że nie wymagają klejenia do podłoża. Są układane szybko i sprawnie, równie szybko i sprawnie przebiega ich demontaż.

Wymagania odnośnie podłoża:

Aby ułożyć panele winylowe Loose Lay podłoże musi być równie, stabilne - większość istniejących podłoży będzie odpowiednia (poza wykładzinami dywanowymi). Panele Loose Lay należy pokryć warstwą płynu antypoślizgowego (płyn ten w przypadku demontażu paneli jest łatwy do usunięcia), zalecamy stosowanie płynu antypoślizgowego Bostik Nobofix 3000.

Koszty wykonania podłogi winylowej Loose Lay:

 • płyn antypoślizgowy 
 • panele 
 • usługa montażu

Grubość warstwy winylu a parametry użytkowe paneli

Panele winylowe posiadają różne grubości ścieralnej, użytkowej warstwy winylu co umożliwia dobranie odpowiedniej podłogi do miejsca stosowania, od lekko użytkowanych np. w sypialniach, po bardzo intensywnie użytkowane np. w miejscach użyteczności publicznej jak salony sprzedaży. Im grubsza warstwa winylu tym trwalsza podłoga, ale też i wyższa cena.

Warstwy winylu a zalecane użytkowanie (zgodnie z normą EN685)

0,2 - 0,3 mm – sypialnie i pomieszczenie lekko użytkowane

0,4 - 0,5 mm – pomieszczenia mieszkalne i użytkowe o  małym i średnim natężeniu ruchu

0,7 mm – pomieszczenia o dużym natężeniu ruchu i produkcyjne

 

Klasy użyteczności paneli winylowych (zgodnie z normą EN 13329)

Podłogi winylowe posiadają oznaczenia klasy użyteczności, które informują do jakich zastosowań dana podłoga jest dedykowana.

Pierwsza cyfra oznacza rodzaj pomieszczenia do jakiego panele są przeznaczone: 2 to obiekty mieszkalne, a 3 to obiekty użyteczności publicznej. 

Druga cyfra oznacza dopuszczalny stopień użytkowania podłogi: 1 – niski, 2 – średni, 3 – wysoki. 

Czyli np. 23 oznacza, że panele przeznaczone są do pomieszczeń mieszkalnych o dużym natężeniu ruchu np. do kuchni, salonu.

Klasa użyteczności

21

22

23

31

32

33

Zastosowanie

Pomieszczenia mieszkalne

Pomieszczenia użyteczności publicznej

o niskim natężeniu ruchu np. sypialnia

 o średnim natężeniu ruchu np. salon

o wysokim natężeniu ruchu np. kuchnia

 o niskim natężeniu ruchu np. ekspozycje

o średnim natężeniu ruchu np. małe biura

 

o wysokim natężeniu ruchu np. sklepy

 

 

Pielęgnacja podłóg winylowych

Utrzymywanie podłóg winylowych jest bardzo proste, wystarczy je odkurzyć i zmyć wodą z dodatkiem łagodnego detergentu.

Renowacja podłóg winylowych

Podłogi winylowe, w przeciwieństwie do podłóg laminowanych, mogą być poddawane zabiegom renowacyjnym polegającym na przeszlifowaniu powierzchni a następnie nałożeniu nowej warstwy powłok poliuretanowych lub polimerowo - akrylowych. Istotną zaletą podłóg winylowych jest to, że można wymienić pojedyncze, uszkodzone płytki lub panele.

Największy wybór podłóg winylowych

Naszą specjalizacją są podłogi winylowe, zajmujemy się nimi już prawie dwadzieścia lat. Przez cały ten czas, wraz z rozwojem technologii poszerzaliśmy swoją wiedzę i doświadczenie, wiemy też jak podłogi te sprawują się w długoletnim użytkowaniu. Dzięki nabytym kompetencjom jesteśmy w stanie zaproponować Państwu wyłącznie najlepsze produkty od wyselekcjonowanych producentów, zapewniając jednoczenie atrakcyjne ceny oraz szybkie terminy realizacji (od 2-14 dni). Oferujemy panele podłogowe takich marek: Tarkett, Gerfloor, Forbo, Designflooring oraz Adore.

Klientów z południowej Polski zapraszamy do naszego salonu w Krakowie, przy ul. Wieniawskiego 64

Dla Klientów z pozostałych rejonów Polski i zagranicy prowadzimy sprzedaż wysyłkową (w wybranych lokalizacjach posiadamy współpracujące ekipy montażowe).

Szczegółowa oferta naszych podłóg winylowych.

Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego https://www.listwy-dekoracyjne.pl gdzie można kupić panele winylowe i inne rodzaje materiałów podłogowych, listwy wykończeniowe oraz wiele innych produktów w atrakcyjnych cenach.

VGW88T BrushedOak Bathroom P  podlogi_winylowe_Designflooring_AP01 (RL01) BlondOak P_CM

Podłogi winylowe to idealne rozwiązanie do łazienek.

Szczególnie polecamy nowoczesne, angielskie podłogi marki Designflooring